Vishay/Vitramon VJ1812Y391KBGAT4X
VJ1812Y391KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y391KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y391KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y391KBGAT4X
QUANTITY
VJ1812Y391KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y391KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y391KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y391KBGAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y391KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y391KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y391KBGAT4X
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 45A 80VDC datasheet.pdf
LED 2X5MM 12LED ARRAY GRN DIFF datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
CHROMALIT DOME LIGHT SOURCE BULB datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT GREEN LC 0.4" CC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET RA 100POS 1.27MM datasheet.pdf