Vishay/Vitramon VJ1812Y392KBFAT4X
VJ1812Y392KBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y392KBFAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 2KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y392KBFAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y392KBFAT4X
QUANTITY
VJ1812Y392KBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y392KBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y392KBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y392KBFAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y392KBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y392KBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y392KBFAT4X
CAP TRIMMER 1-20PF 100V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS 135DEG 5MM datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T SOLDER LUG datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 44 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LOW PEAK DUAL ELEMENT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf