Vishay/Vitramon VJ1812Y392KBGAT4X
VJ1812Y392KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y392KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y392KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y392KBGAT4X
QUANTITY
VJ1812Y392KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y392KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y392KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y392KBGAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y392KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y392KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y392KBGAT4X
CONN HEADER 27POS .100 R/A datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CABLE SPT-2 PLUG TO PIGTAIL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B M32 datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 3.94"L X 2.76"W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 4.45A 43 MOHM TH datasheet.pdf