Vishay/Vitramon VJ1812Y393KBAAT4X
VJ1812Y393KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y393KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y393KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y393KBAAT4X
QUANTITY
VJ1812Y393KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y393KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y393KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y393KBAAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y393KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y393KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y393KBAAT4X
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 65.536MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC RCVR/LINE DVR CML LV 8-MLF datasheet.pdf
LED XLAMP ROYAL BLUE 458NM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 325MA 1.4 OHM SMD datasheet.pdf
RES 101 OHM .3W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 10WQFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.002UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf