Vishay/Vitramon VJ1812Y472KBGAT4X
VJ1812Y472KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y472KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y472KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y472KBGAT4X
QUANTITY
VJ1812Y472KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y472KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y472KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y472KBGAT4X
Related LinksVJ1812Y4, VJ1812Y472KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y472KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y472KBGAT4X
SENSOR 1PSID DO DUAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 120V datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 150V 0605 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 10WSON datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 833 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-CODE, PLUG ON SINGLE END, 5M datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT SKT datasheet.pdf