Vishay/Vitramon VJ1812Y473JBPAT4X
VJ1812Y473JBPAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y473JBPAT4X
Brief Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y473JBPAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y473JBPAT4X
QUANTITY
VJ1812Y473JBPAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y473JBPAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y473JBPAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y473JBPAT4X
Related LinksVJ1812Y4, VJ1812Y473JBPAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y473JBPAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y473JBPAT4X
CONN POWER EDGE 8POS VERT PCB datasheet.pdf
LED ARRAY COOL WHITE 620LM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC FPGA 49 I/O 68QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3, +/-12V 30W TH datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf