Vishay/Vitramon VJ1812Y562KBRAT4X
VJ1812Y562KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y562KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 5600PF 1.5KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y562KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y562KBRAT4X
QUANTITY
VJ1812Y562KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y562KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y562KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y562KBRAT4X
Related LinksVJ1812Y5, VJ1812Y562KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y562KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y562KBRAT4X
UP-DOWN datasheet.pdf
IC CLK MULTPX 2:2 250MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
ANT DUCK SELECT UHF datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/02/180G BK 250/RL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 9C P 6" WHT JACKS datasheet.pdf