Vishay/Vitramon VJ1812Y681KBHAT4X
VJ1812Y681KBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y681KBHAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 3KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y681KBHAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y681KBHAT4X
QUANTITY
VJ1812Y681KBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y681KBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y681KBHAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y681KBHAT4X
Related LinksVJ1812Y6, VJ1812Y681KBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y681KBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y681KBHAT4X
CONN MCX PLUG VERT PCB NICKEL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 10MSPS SAMPL 28SSOP datasheet.pdf
TERM BLADE NON-GENDR 1/0AWG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
4997-14 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
ZACK MARKER STRIP LABEL HORIZON datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 48VQFP datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 3/8" 14.38" datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf