Vishay/Vitramon VJ1812Y684JBAAT4X
VJ1812Y684JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y684JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y684JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y684JBAAT4X
QUANTITY
VJ1812Y684JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y684JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y684JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y684JBAAT4X
Related LinksVJ1812Y6, VJ1812Y684JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y684JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y684JBAAT4X
RELAY REED DPST 500MA 5V datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 16POS 2MM GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC DAC 24BIT MONO 192KHZ 16SSOP datasheet.pdf
RACK STEEL 24.5X21X30 GRY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 15A 8SOP datasheet.pdf
RES 191K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
AOC SFP+ 10G 1CH PLEN OM2+ 50M datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 0.100 SMD datasheet.pdf