Vishay/Vitramon VJ1812Y821JBRAT4X
VJ1812Y821JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y821JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 820PF 1.5KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y821JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y821JBRAT4X
QUANTITY
VJ1812Y821JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y821JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y821JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y821JBRAT4X
Related LinksVJ1812Y8, VJ1812Y821JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y821JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y821JBRAT4X
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 10A 120VAC datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.8A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
TVS DIODE 19.4VWM 34.7VC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 17A D2PAK datasheet.pdf