Vishay/Vitramon VJ1812Y822JBRAT4X
VJ1812Y822JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y822JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 8200PF 1.5KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y822JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y822JBRAT4X
QUANTITY
VJ1812Y822JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y822JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y822JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y822JBRAT4X
Related LinksVJ1812Y8, VJ1812Y822JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y822JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y822JBRAT4X
CONN RECEPT RT ANG 11POS 2MM TIN datasheet.pdf
FILTER CABLE/CLAMP 50 OHM 11MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 125A DO205AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST CM 38TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
480V 7.6A 24VAC/DC 1NO+1NC ZC 2L datasheet.pdf
RES 348 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf