Vishay/Vitramon VJ1825A101JBAAT4X
VJ1825A101JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A101JBAAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 50V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A101JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1825A101JBAAT4X
QUANTITY
VJ1825A101JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A101JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A101JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A101JBAAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A101JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A101JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A101JBAAT4X
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.315" NYLON WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 1100A POWRBLOK datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 6.22MM datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
BATT PACK 12V 2000MAH NIMH datasheet.pdf