Vishay/Vitramon VJ1825A101KBLAT4X
VJ1825A101KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A101KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 100PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A101KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A101KBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A101KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A101KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A101KBLAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A101KBLAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A101KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A101KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A101KBLAT4X
RES SMD 0.005 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12"L X 10"W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .051M 30POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC OP AMP QUAD 90KHZ 14SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf