Vishay/Vitramon VJ1825A102JBBAT4X
VJ1825A102JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A102JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A102JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A102JBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A102JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A102JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A102JBBAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A102JBBAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A102JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A102JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A102JBBAT4X
12 CONT. JACK/SOCKET INSERT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR16H/AE16M/HKR16H datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1A 273 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TACTILE OVAL DARK GRAY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV X5R RADIAL datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf