Vishay/Vitramon VJ1825A102JXCAT00
VJ1825A102JXCAT00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A102JXCAT00
Brief Description
CAP CER 1000PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A102JXCAT00.pdf
Availability of VJ1825A102JXCAT00
QUANTITY
VJ1825A102JXCAT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A102JXCAT00
Internal Part NumberEIS-VJ1825A102JXCAT00
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A102JXCAT00
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A102JXCAT00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A102JXCAT00 Details Description
Related parts for VJ1825A102JXCAT00
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCOTCH CODE REFILL # 20-29 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 149A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
ARBOR PRESS ASY/87031 6/2 datasheet.pdf
60739A203 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf