Vishay/Vitramon VJ1825A102JXEAT00
VJ1825A102JXEAT00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A102JXEAT00
Brief Description
CAP CER 1000PF 500V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A102JXEAT00.pdf
Availability of VJ1825A102JXEAT00
QUANTITY
VJ1825A102JXEAT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A102JXEAT00
Internal Part NumberEIS-VJ1825A102JXEAT00
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A102JXEAT00
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A102JXEAT00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A102JXEAT00 Details Description
Related parts for VJ1825A102JXEAT00
JUMPER-H1500TR/A2015N/H1500TR 2" datasheet.pdf
IC XLATR QUAD BI-DIREC 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
MODEM CELLULAR EV-DO DUAL datasheet.pdf
LED PLAT DRAGON 455NM BLUE SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MCP46XX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
TV 39C 37#20 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
LF to 4 GHz High Linearity Y-Mixer IC datasheet.pdf