Vishay/Vitramon VJ1825A103KBCAT4X
VJ1825A103KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A103KBCAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A103KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825A103KBCAT4X
QUANTITY
VJ1825A103KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A103KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A103KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A103KBCAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A103KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A103KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A103KBCAT4X
DIR COUPLER 20DB 1748MHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER SAW RF 1880.0MHZ SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
DSUB 8H8 M PCBR/A G50 HP CAD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
LED CLA1B WARM WHT 3600K 4LCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.224A XLLGA3 datasheet.pdf