Vishay/Vitramon VJ1825A121JBAAT4X
VJ1825A121JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A121JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 120PF 50V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A121JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1825A121JBAAT4X
QUANTITY
VJ1825A121JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A121JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A121JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A121JBAAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A121JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A121JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A121JBAAT4X
IC 5 POWER SUPPLY MONITOR 16SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS RT ANG PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS SCKT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf