Vishay/Vitramon VJ1825A122JBAAT4X
VJ1825A122JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A122JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A122JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1825A122JBAAT4X
QUANTITY
VJ1825A122JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A122JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A122JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A122JBAAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A122JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A122JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A122JBAAT4X
CONN FML 160POS 8ROW SMD GOLD datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-DIP datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
PROTOTYPING BOARD datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 17.65MM datasheet.pdf
SNAP SPADE KRIMPTITE datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf