Vishay/Vitramon VJ1825A122JBAAT4X
VJ1825A122JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A122JBAAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A122JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1825A122JBAAT4X
QUANTITY
VJ1825A122JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A122JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A122JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A122JBAAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A122JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A122JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A122JBAAT4X
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 5/8" 7/16-20-2B 5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 48V datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 36V datasheet.pdf