Vishay/Vitramon VJ1825A122JBGAT4X
VJ1825A122JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A122JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A122JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A122JBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A122JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A122JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A122JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A122JBGAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A122JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A122JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A122JBGAT4X
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LINE DVR/RCV M-LVDS 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
ROTSW 5A 1/4 WIRE GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf