Vishay/Vitramon VJ1825A152JBEAT4X
VJ1825A152JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A152JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 1500PF 500V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A152JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1825A152JBEAT4X
QUANTITY
VJ1825A152JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A152JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A152JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A152JBEAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A152JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A152JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A152JBEAT4X
IC SUPERVISOR TIMR/RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 24POS PG21 datasheet.pdf
FUSE F/A TLECOM 5A 170VDC PC MN datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf