Vishay/Vitramon VJ1825A153KBBAT4X
VJ1825A153KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A153KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A153KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A153KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A153KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A153KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A153KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A153KBBAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A153KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A153KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A153KBBAT4X
RES SMD 953 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER ASSY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 94.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf