Vishay/Vitramon VJ1825A221KBLAT4X
VJ1825A221KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A221KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 220PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A221KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A221KBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A221KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A221KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A221KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A221KBLAT4X
Related LinksVJ1825A2, VJ1825A221KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A221KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A221KBLAT4X
CONN HEADER 34POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC CLK SYNTH VCXO 200MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
UPS INTERNATIONAL SMART LCD TWR datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf