Vishay/Vitramon VJ1825A222KBBAT4X
VJ1825A222KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A222KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A222KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A222KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A222KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A222KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A222KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A222KBBAT4X
Related LinksVJ1825A2, VJ1825A222KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A222KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A222KBBAT4X
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR64H/AE64M/AKR64H datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
IC CNTRLR CHARGE LI+ 16-QSOP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 38MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf