Vishay/Vitramon VJ1825A271JBGAT4X
VJ1825A271JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A271JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 270PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A271JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A271JBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A271JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A271JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A271JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A271JBGAT4X
Related LinksVJ1825A2, VJ1825A271JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A271JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A271JBGAT4X
MTG BRACKET KIT .63X2" RACK datasheet.pdf
GDT 600V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CONV DC/DC 72W 1.8V 40A datasheet.pdf
CONN PLUG HSNG 2POS 1.25MM WTB datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
5 CKT SIGNAL HSG FOR TEN50 WTB datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 3/4W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN M12 6POS datasheet.pdf