Vishay/Vitramon VJ1825A273JBBAT4X
VJ1825A273JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A273JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.027UF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A273JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A273JBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A273JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A273JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A273JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.027µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A273JBBAT4X
Related LinksVJ1825A2, VJ1825A273JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A273JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A273JBBAT4X
IC REG LDO 5V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 21POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 6SKT CRIMP datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf