Vishay/Vitramon VJ1825A330JBCAT4X
VJ1825A330JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A330JBCAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A330JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825A330JBCAT4X
QUANTITY
VJ1825A330JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A330JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A330JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A330JBCAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A330JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A330JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A330JBCAT4X
IC ELASTIC STORE T1/CEPT 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
BUZZER 3-30DC 80DB FLANGE 3KHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf