Vishay/Vitramon VJ1825A330JBGAT4X
VJ1825A330JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A330JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A330JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A330JBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A330JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A330JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A330JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A330JBGAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A330JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A330JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A330JBGAT4X
KIT LASER VIDEO NTSC/COMPOSITE datasheet.pdf
FOAM PINK CONV STAT DISS 1X24X72 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 34POS DL .100 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRUEFADAPTER HAN 108 DD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 300W datasheet.pdf