Vishay/Vitramon VJ1825A330JBLAT4X
VJ1825A330JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A330JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A330JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A330JBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A330JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A330JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A330JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A330JBLAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A330JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A330JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A330JBLAT4X
CONN HEADER 4POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 220MA 3.3 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.6A 76 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2812 datasheet.pdf
CLIP SNAP CLOSE T-BAR datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
LED 5MM 630NM RED CLR 12V TS5.5 datasheet.pdf
KDS10 GEHAEUSE datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf