Vishay/Vitramon VJ1825A330KBAAT4X
VJ1825A330KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A330KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A330KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1825A330KBAAT4X
QUANTITY
VJ1825A330KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A330KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A330KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A330KBAAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A330KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A330KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A330KBAAT4X
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 11POS 5MM R/A BK datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 2VOUT 60W datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SST 10MSOP datasheet.pdf
PROBE PASS DIFF 250MHZ 10/100:1 datasheet.pdf
TPUTTY 504 10CC SYRINGE AUTOMATI datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN CRIMP TERM FEMALE datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1.5A 400V A CASE datasheet.pdf