Vishay/Vitramon VJ1825A331KBLAT4X
VJ1825A331KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A331KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 330PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A331KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A331KBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A331KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A331KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A331KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A331KBLAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A331KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A331KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A331KBLAT4X
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
IC BATT PROTECT 2-4CELL 8-SM8 datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1CH 250KSPS 16-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.3A 228 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf