Vishay/Vitramon VJ1825A332KBBAT4X
VJ1825A332KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A332KBBAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A332KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A332KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A332KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A332KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A332KBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A332KBBAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A332KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A332KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A332KBBAT4X
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
IC FPGA 348 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CB RELAY HR 1 FORM C 12V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 16POS DUAL GOLD datasheet.pdf