Vishay/Vitramon VJ1825A360JBGAT4X
VJ1825A360JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A360JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 36PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A360JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A360JBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A360JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A360JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A360JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A360JBGAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A360JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A360JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A360JBGAT4X
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
VOLTMETER 20VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 23POS .178M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
IC TFT-LCD PWR SUPPLY 28TSSOP datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 500MM 12-24VDC datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf