Vishay/Vitramon VJ1825A360KBGAT4X
VJ1825A360KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A360KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 36PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A360KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A360KBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A360KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A360KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A360KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A360KBGAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A360KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A360KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A360KBGAT4X
IC 2DVR/2RCVR RS232 5V 18-DIP datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 800 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf