Vishay/Vitramon VJ1825A391KBCAT4X
VJ1825A391KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A391KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A391KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825A391KBCAT4X
QUANTITY
VJ1825A391KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A391KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A391KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A391KBCAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A391KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A391KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A391KBCAT4X
IC BKPLANE TXRX QUAD SER 289-BGA datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
IC BUS SWITCH LOCAP OCTAL 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 187MA 4.8 OHM TH datasheet.pdf