Vishay/Vitramon VJ1825A391KBCAT4X
VJ1825A391KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A391KBCAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A391KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825A391KBCAT4X
QUANTITY
VJ1825A391KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A391KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A391KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A391KBCAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A391KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A391KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A391KBCAT4X
IDC CABLE - MCS20K/MC20M/MCS20K datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE datasheet.pdf
TERM BLOCK 3.50MM 23POS datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
BLT 5.08/13/180LH SN OR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 12A 100V SO-8FL datasheet.pdf