Vishay/Vitramon VJ1825A471KBLAT4X
VJ1825A471KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A471KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A471KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A471KBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A471KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A471KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A471KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A471KBLAT4X
Related LinksVJ1825A4, VJ1825A471KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A471KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A471KBLAT4X
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 17.3A 8-SOIC datasheet.pdf
CONNECTPORT X2 802.15.4 TO WI-FI datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM datasheet.pdf