Vishay/Vitramon VJ1825A560KBAAT4X
VJ1825A560KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A560KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 56PF 50V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A560KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1825A560KBAAT4X
QUANTITY
VJ1825A560KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A560KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A560KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A560KBAAT4X
Related LinksVJ1825A5, VJ1825A560KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A560KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A560KBAAT4X
EXTENDER VOLUME CONTROL .750" datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 1.25" NATURAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 30A 150W TO220AB datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.32"L X 3.95"W datasheet.pdf
ANT DLINK WALL 12DBI 10" SMA FEM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
KIT DEV TXRX INTEGRITY SV GT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM C 9V datasheet.pdf