Vishay/Vitramon VJ1825A561KBBAT4X
VJ1825A561KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A561KBBAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 560PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A561KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A561KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A561KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A561KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A561KBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A561KBBAT4X
Related LinksVJ1825A5, VJ1825A561KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A561KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A561KBBAT4X
EXTENSION TABLE FOR 3640 datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 34POS .23M datasheet.pdf
RES 1.96M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 42V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf