Vishay/Vitramon VJ1825A820JBGAT4X
VJ1825A820JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A820JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A820JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A820JBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A820JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A820JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A820JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A820JBGAT4X
Related LinksVJ1825A8, VJ1825A820JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A820JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A820JBGAT4X
FIXED IND 15MH 250MA 10.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT143-4 datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SER/PAR 25M 40-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 48POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf