Vishay/Vitramon VJ1825A820KBGAT4X
VJ1825A820KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A820KBGAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A820KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A820KBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A820KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A820KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A820KBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A820KBGAT4X
Related LinksVJ1825A8, VJ1825A820KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A820KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A820KBGAT4X
CABLE ASSEM 2MM 20POS M-M 6" datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC SMBUS BATT CHRGR LIION 50QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf