Vishay/Vitramon VJ1825A820KBLAT4X
VJ1825A820KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A820KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A820KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A820KBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A820KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A820KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A820KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A820KBLAT4X
Related LinksVJ1825A8, VJ1825A820KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A820KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A820KBLAT4X
CONN HEADER 4POS R/A TIN T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf