Vishay/Vitramon VJ1825A910JBAAT4X
VJ1825A910JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A910JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 91PF 50V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A910JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1825A910JBAAT4X
QUANTITY
VJ1825A910JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A910JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A910JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A910JBAAT4X
Related LinksVJ1825A9, VJ1825A910JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A910JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A910JBAAT4X
POWER SUPPLY ENTRY MODULE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 256BGA datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 13 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
3V PH.MODULE 38KHZ S.VIEW datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 900MA 220 MOHM datasheet.pdf