Vishay/Vitramon VJ1825A910JBBAT4X
VJ1825A910JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A910JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 91PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A910JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A910JBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A910JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A910JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A910JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A910JBBAT4X
Related LinksVJ1825A9, VJ1825A910JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A910JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A910JBBAT4X
CONN HEADER .100 SINGL STR 31POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MODEM GPRS QUAD BUNDLE USB datasheet.pdf
RELAY SPST-NO MOSFET 100V 4SSOP datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Plug USB - micro B 1.1 5 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf