Vishay/Vitramon VJ1825Y183KBCAT4X
VJ1825Y183KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y183KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y183KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y183KBCAT4X
QUANTITY
VJ1825Y183KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y183KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y183KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.018µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y183KBCAT4X
Related LinksVJ1825Y1, VJ1825Y183KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y183KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y183KBCAT4X
RES 4.22K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 6A HS 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN FPC VERT 23POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf