Vishay/Vitramon VJ1825Y223JBLAT4X
VJ1825Y223JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y223JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y223JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y223JBLAT4X
QUANTITY
VJ1825Y223JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y223JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y223JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y223JBLAT4X
Related LinksVJ1825Y2, VJ1825Y223JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y223JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y223JBLAT4X
CAP CER 3.3PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 2" H2O 4SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS R/A 7ROW T/H datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 5SOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
BLZP 5.00/11/270F SN OR BX datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 9POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf