Vishay/Vitramon VJ1825Y223KBBAT4X
VJ1825Y223KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y223KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y223KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y223KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825Y223KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y223KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y223KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y223KBBAT4X
Related LinksVJ1825Y2, VJ1825Y223KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y223KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y223KBBAT4X
CONN HEADER VERT 24POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN SPRING 4POS DUAL .410 SMD datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP SOLARLOK datasheet.pdf
IC VCXO SYNC ETH ATTEN 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 GRN,GRN,GRN,GRN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLK PLUG 5.08MM 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X5R 2.2レF 25V datasheet.pdf