Vishay/Vitramon VJ1825Y333KBBAT4X
VJ1825Y333KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y333KBBAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y333KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y333KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825Y333KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y333KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y333KBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y333KBBAT4X
Related LinksVJ1825Y3, VJ1825Y333KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y333KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y333KBBAT4X
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN SOCKT 100POS .5MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf