Vishay/Vitramon VJ1825Y473JBGAT4X
VJ1825Y473JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y473JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y473JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y473JBGAT4X
QUANTITY
VJ1825Y473JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y473JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y473JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y473JBGAT4X
Related LinksVJ1825Y4, VJ1825Y473JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y473JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y473JBGAT4X
CTRLR TEMP SSR 240V 90A AC OUT datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A STMITEFLAT datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 10% 600VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DL 15GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 240UDIMM datasheet.pdf
RES 320K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.04KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 8A 23 MOHM TH datasheet.pdf